Rewitalizacja zajezdni Chocianowice. Niedługo wybór realizatora projektu

0
17

Za miesiąc rozpocznie się projektowanie przebudowy zajezdni. Zarząd Inwestycji Miejskich otworzył oferty na rewitalizację, która ma zakończyć się w 2022 roku.

Program Tramwaj dla Łodzi zakłada modernizację i budowę 13 km torowisk z przyległymi ulicami oraz rozbudowę zajezdni i zakup 30 nowych maszyn. Łączny koszt programu to 660 mln zł. Na projekt rewitalizacji zajezdni program zakłada 1,9 mln zł. W puli zmieściła się tylko jedna oferta, pozostałe są wyższe. Jedna z nich przekracza 3 mln zł. Na razie oferty sprawdzane są pod kątem formalnym. Wykonawca, który wygra przetarg, będzie miał rok aby przygotować projekt. Następny przetarg nastąpi później, w celu wyłonienia realizatora przebudowy.

Dzięki rewitalizacji zajezdnia będzie w stanie obsłużyć niskopodłogowe tramwaje. Wyremontowane zostaną tory, a hale serwisowe wyposażone w nowoczesny sprzęt. Koszt modernizacji zajezdni wyniesie około 40 mln zł. Niedługo rozpocznie się także przetarg na zakup nowego taboru obejmującego 30 tramwajów. W tej chwili trwa już przebudowa części torów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here