Jak się przygotować do zajęć z masażu?

0
5

Kurs masażu to świetny pomysł dla każdego, kto chciałby nauczyć się jak relaksować swoich najbliższych. Masaż przede wszystkim odpręża, pozwala uciec od problemów dnia codziennego i przygotować się na kolejne wyzwania. Po drugie, wzmacnia mięśnie, dlatego jest szczególnie dobry dla osób pracujących fizycznie. Zatem masaż dobrze oddziałuje zarówno na ciało, jak i umysł.

Kurs masażu – poznaj swoje możliwości!

Dobra szkoła masażu pozwoli nauczyć Ci się zarówno samych technik masowania, jak i sposobów, w jaki działa na ciało oraz zaleceń – dowiesz się, dla kogo i kiedy najlepiej dany masaż wykonać. Na początku musisz ustalić gdzie chcesz wykonać kurs masażu. Kraków, Wrocław, a może Katowice? Masz dość duży wybór. Duże szkoły masażu często mają filie w różnych miastach. Po drugie, ustal, jaki kurs Cię interesuje. Czy jest to tradycyjny masaż klasyczny lub relaksacyjny? A może chcesz specjalizować się z masażu azjatyckiego? Wtedy popatrz na zalety masażu tajskiego, Shantala lub balijskiego. Albo interesuje Cię konkretna partia ciała – i pójdziesz na kurs masażu tkanek głębokich, głowy, dłoni czy twarzy? Do dyspozycji masz jeszcze masaże użyteczne dla konkretnych osób. Zabiegi przeznaczone specjalnie dla kobiet w ciąży, pracowników biurowych czy seniorów cieszą się dużą popularnością. Wybrałaś odpowiedni kurs? Świetnie! Teraz czas na zapisy i przygotowanie się do udziału w zajęciach.

Jak wyglądają zajęcia z masażu?

W trakcie zajęć są lekcje teoretyczne, w których poznajesz podstawy anatomii, historii danego zabiegu oraz jego przeznaczenie i wpływ na ciało. Później jest ta właściwa część, czyli zajęcia praktyczne. Tutaj uczestnicy jednocześnie masują i są masowani. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że dokładnie wiesz jak taki masaż przebiega oraz jaki wpływ ma na organizm. Zazwyczaj kurs trwa kilka dni, ale niektóre mogą zająć kilka lub kilkadziesiąt godzin.

Na zajęcia trzeba przyjść w stroju, który nie krępuje ruchów – np. w legginsach i mieć obuwie na zmianę. Warto zabrać ze sobą duże ręczniki, które pozwolą zachować higienę podczas zajęć praktycznych. Zdejmij biżuterię, zwłaszcza z dłoni – może być nieprzyjemna dla masowanego. Długie włosy warto spiąć. Część masaży wykonuje się na gołe ciało, dlatego bądź świadoma, że będziesz musiała rozebrać się do bielizny. Nie przejadaj się przed zajęciami – możesz poczuć się niekomfortowo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here