Łódź: trasa na Warszawską zamknięta na kilka lat

0
39

Odcinek trasy tramwajowej prowadzony na ul. Warszawską zostanie zamknięty na najbliższe lata. Sieć trakcyjna zostanie zmodernizowana w ramach przyszłej perspektywy budżetowej UE. Niemożliwa jest naprawa obecnej sieci trakcyjnej ze względu na kwestie własności gruntów.

Na odcinku od skrzyżowania ul. Skrzydlatej z ul. Warszawską do pętli Marysin Warszawska zostaje zawieszony ruch tramwajowy. Spowodowane jest to koniecznością przeprowadzenia prac remontowych. Rolę tramwajów przejmą autobusy zastępcze. Modernizacja torowiska oraz sieci energetycznej będzie możliwa dopiero za kilka lat.

Problem istnieje m.in. w związku z położeniem słupów trakcyjnych na prywatnych posesjach. Właściciele niektórych z nich wystosowali roszczenia o ich usunięcie. Oprócz kwestii własnościowych dochodzi brak możliwości wjazdu ciężkim sprzętem na tereny prywatnych posesji. Aby móc wykonać modernizację tego odcinka, konieczna jest kompleksowa przebudowa układu drogowego, a także nowa aranżacja przestrzeni i postawienie słupów w nowych miejscach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here