Propozycje na aktywny weekend na Śląsku

0
38

Śląsk ma wiele ciekawych miejsc, w których możecie spędzić weekend. Zobaczmy, co możemy znaleźć dla spragnionych wrażeń fanów aktywnego wypoczynku!

Resort Strzelnica – miejsce dla aktywnych!

W ośrodku znajdującym się w Lublińcu znajdziecie zarówno strzelnicę, jak i tor gokartowy, tory do wspinaczki linowej oraz paintball. Na wieczór czeka was spa, a dla dzieci przygotowane są specjalne place zabaw. Warto dodać, że Strzelnica Family Resort & Spa prowadzi imprezy firmowe. Lubliniec to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, ale także par, które chcą odpocząć od miejskiego zgiełku w aktywny sposób.

A może w góry?

Ze względu na lokalizację Górnego Śląska, bardzo łatwe jest wyjechanie na weekend w góry. Możemy wybrać się na krótkie wędrówki po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej czy Beskidach Śląskich. Tam czeka Zamek Ogrodzieniec – warownia, która często bywa scenerią dla inscenizacji historycznych. Jest to także dobry pomysł dla tych, którzy są początkujący i nie są pewni, czy chcieliby wyjeżdżać dalej. Na wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić inne rejony czekają tatrzańskie apartamenty do wynajęcia. Zakopane będzie stanowiło w tym przypadku świetną bazę wypadową.

Parki tematyczne i zielone w Katowicach

Nie trzeba wyjeżdżać daleko poza metropolię śląską, aby znaleźć miejsce, w którym można aktywnie odpocząć. Pomiędzy Katowicami a Chorzowem znajduje się Park Śląski. W nim mieści się Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko, które istnieje od 60 lat. Ma ponad 40 atrakcji na prawie 30 hektarach, wśród których znajdziemy takie dla dzieci i dla dorosłych. Jest to największy park tematyczny w Polsce! W Parku Śląskim znajdziemy także ogród zoologiczny, Śląski Park Linowy, planetarium oraz muzeum etnograficzne. Naprawdę warto się tam wybrać!

Rowerem przez Śląsk

Śląsk jest bardzo przyjazny dla rowerzystów. Jest naprawdę pełen tras rowerowych i widowiskowych dróg, przez różne miasta, góry, jeziora i zabytki. Ich celem jest pokazanie najciekawszych miejsc w województwie. Dzięki temu, poznasz rejon – kulturę, architekturę, a także piękno natury, a jednocześnie spędzić czas aktywnie. Zwiedzanie rowerem Śląska jest dosyć tanie, a także pozwala na zbadanie za każdym razem nowej trasy – jest ich kilkadziesiąt! Regularnie budowane są kolejne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here