Tatry dla leniwych

0
81

Uwielbiasz górskie widoki ale nie należysz do najlepszych piechurów? Chcesz odpocząć po ciężkich tygodniach pracy, ale nie chcesz codziennie pokonywać kilometrów pod górkę? Zobacz nasze propozycje na temat Tatr dla osób niekoniecznie aktywnych.

Wreszcie znalazłeś idealne apartamenty w Zakopanem i wziąłeś urlop w pracy. Co teraz? Zaplanuj wycieczkę, na której odpoczniesz, poznasz kulturę podhalańską i popodziwiasz naturę. Jeśli myślisz wyłącznie o niezbyt długich i niewyczerpujących trasach – nie martw się, mamy coś dla Ciebie.

Gubałówka – kolejka i widoki na Zakopane

Gubałówka to jeden z popularniejszych kierunków turystycznych w okolicach Zakopanego. Dlaczego? Otóż ze szczytu rozciąga się niesamowity widok na całą dolinę i miasto, który jest bardzo piękny niezależnie od pory dnia. Nie jest to zbyt wysoki szczyt, więc jeśli masz ochotę się przejść, jest to zdecydowanie miejsce na lżejszą wycieczkę. Jednak na Gubałówkę jedzie kolejka, z której możemy skorzystać. Aby urozmaicić powrót, możemy wrócić na piechotę – schodzenie wszak jest o wiele łatwiejsze niż wchodzenie. Możemy też przejść się na Butorowy Wierch i stamtąd zjechać wyciągiem.

Kasprowy Wierch i Morskie Oko – jak dotrzeć?

Zarówno Kasprowy Wierch, jak i Morskie Oko oferują piękne widoki i nie bez powodu są wizytówkami Tatr. Jednak jeśli nie chcemy wspinać się pieszo, mamy alternatywy – z Kuźnic jeździ kolejka na szczyt Kasprowego Wierchu. Z kolei z Palenicy jeździ bryczka na Morskie Oko. Ogranicza to marsz do odcinków trwających mniej niż godzinę. Jednak polecamy przynajmniej schodzić z szczytów samodzielnie, gdyż trasy są zdecydowanie bardzo malownicze!

Dolina Kościeliska – piękne widoki i łagodne trasy

Dla lubiących lekki marsz, ale nie trudne trasy, polecamy udanie się do Doliny Kościeliskiej. Oferuje piękne widoki, a jednocześnie droga nie jest wyczerpująca – trudno się tam zmęczyć. Dla żądnych ciekawych przygód, na terenie doliny znajdują się cztery jaskinie, które różnią się wielkością, a przede wszystkim poziomem trudności przejścia. Kościeliska jest urokliwym miejscem, a w każdym kierunku rozciągają się malownicze widoki.

Jak widać, Tatry nie muszą wiązać się bezpośrednio z kilkugodzinnymi wyprawami. Jest to szczególnie ważne dla osób, które chciałyby tam wyruszyć, ale z powodów m.in. zdrowotnych nie mogą uczestniczyć w długich wycieczkach pieszych. Dlatego nawet jeśli nie należysz do bardzo aktywnych osób, nie bój się opuścić apartamenty w Zakopanem i wyruszyć na przygodę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here