VIII Dni Pamięci o Ofiarach Holocaustu w Łodzi

0
42

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce już po raz ósmy organizuje kolejną edycją Dni Pamięci o Ofiarach Holocaustu w Łodzi. Uroczystości rozpoczynają się już dzisiaj na Stacji Radegast, gdzie pod pomnikiem zostaną złożone kwiaty.

Uroczyste otwarcie zaplanowano na godz. 15 w Teatrze im. Stefana Jaracza. Zaproszono na nie specjalnego gościa – Tadeusza Rolke, prekursora polskiej fotografii reportażowej. W tym dniu odbędzie się również dyskusja w ramach panelu poświęconego ,,Wielkanocy’’ Stefana Otwinowskiego. Była ona pierwszą powojenną sztuką, poruszającą tematykę Zagłady.

W sobotę w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana będzie można zobaczyć wystawę Tadeusza Rolke oraz film dokumentalny ,,Wytrwałość’’, przedstawiający historię Bena Barenholtza, który osobiście doświadczył dramatu wojennej Zagłady. Niedziela przyniesie kolejne wydarzenia kulturalne, w tym spektakl ,,Podróże Salomona’’, wykład ,,Podwórko’’ oraz spotkanie z Marią Stachurską – reżyserką filmu ,,Położna’’.

Uroczystości obchodów VIII Dni Pamięci o Ofiarach Holocaustu zakończy Koncert Galowy ,,Coś przyjdzie: miłość lub wojna’’.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here