Jak wyglądają prace w kwietniu 2019? Remont Tuwima w Łodzi

0
15

Remont Tuwima w Łodzi miał zakończyć się jeszcze w ubiegłym roku. Urzędnicy pochwalili się 11 kwietnia że na remontowanej ulicy układane już są chodniki.

Remont Tuwima rozpoczął się już dawno, bo w 23 lipca 2018 roku. Ulice przejęli wykonawcy prac na Tuwima i Nawrot wartych 14 mln zł. Aktualnie na ulicy Tuwima trwa układanie chodników oraz montaż latarni. Wkrótce rozpocznie się budowa wyniesionych skrzyżowań. Nie ma jeszcze nawierzchni jezdni. Na koniec robót ustawione zostaną nowe ławki oraz meble miejskie. Pojawi się również zieleń!

Remont objął odcinek Tuwima od ulicy Kilińskiego do Targowej. Prace związane z przebudową infrastruktury podziemnej prawie się skończyły. Poza nową jezdnią oraz chodnikami, zostaną również zasadzone 41 drzew oraz setki ozdobnych krzewów. Po zakończeniu remontu ruch ma zostać uspokojony. Skrzyżowania z Dowborczyków i Targową zostaną nieco wyniesione. Dodatkowo powstaną również dwa skwery porządkujące przestrzeń na rogu Tuwima i Targowej oraz Tuwima i Dowborczyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here