Nastolatek z Łodzi stworzył pedofilskie forum

0
64

Właściciela pedofilskiego forum na darknecie poszukiwali między innymi funkcjonariusze FBI. Strona cieszyła się duża popularnością. Setki tysięcy użytkowników wymieniali się treściami pornograficznymi z udziałem dzieci. Śledztwo zakończyło się w Łodzi – twórcą forum okazał się 18-latek z Łodzi.

Serwis funkcjonował w darknecie, czyli części internetu niedostępnego dla zwykłego użytkownika, który wymaga wejścia przez specjalne oprogramowanie. Na stronie można było pobrać pedofilskie zdjęcia i filmy oraz skorzystać z forum dyskusyjnego i czatu na żywo. Twórców serwisu ścigali m.in. FBI. Od jakiegoś czasu współpracowali z Komendą Główną Policji, a także Komendą Wojewódzką w Łodzi.

Dotarli do domu w dzielnicy Polesie w Łodzi, gdzie mieszkał 18-latek wraz z rodzicami. Mężczyzna nie miał konfliktów z prawem, jednak uchylał się od obowiązku szkolnego. Policja zabezpieczyła komputery, sprzęt elektroniczny, telefony, na których zawarte były zakazane treści oraz hasła. Tymczasowo przebywa w areszcie. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. Przyznał się do winy. Ustalono, że nie osiągał korzyści materialnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here