Podczas nocnego pościgu zostali ranni policjanci

0
21

Ranne zostały cztery osoby, w tym trzech funkcjonariuszy policji, po nocnym pościgu za kierującym Toyotą, który na wezwanie policjantów, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zdarzenie miało miejsce w okolicach Warty. Funkcjonariusze policji oddali strzały w stronę uciekiniera.

Funkcjonariusze policji, rozpoczęli pościg za kierowcą samochodu osobowego Toyota RAV4. Nie zatrzymał się on do drogowej kontroli prowadzonej w miejscowości Warta około godziny 23.30. Kierujący uciekał drogą krajową numer 83 pomiędzy Sieradzem, a Wartą. Podczas pościgu, funkcjonariusze podjęli się ponownej próby zatrzymania pojazdu. Jednym z radiowozów zablokowali mu przejazd.
Jednak w momencie, gdy dwóch policjantów podchodziło do Toyoty, kierujący nią gwałtownie ruszył i potrącił obydwu funkcjonariuszy i ponownie zaczął uciekać.
Z racji tego, że doszło do zagrożenia zdrowia i życia funkcjonariuszy, użyli oni broni służbowej. Najpierw oddali strzały ostrzegawcze, a później strzelali w kierunku pojazdu. Uciekającego mężczyznę udało się ująć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here