W 2019 roku Festiwal Światła w Łodzi odbędzie się w ostatni weekend września

0
19

Light Move Festival jest bardzo popularny! Co roku pojawia się na nim coraz więcej osób. W tym roku, odbędzie się 27-29 września, a hasłem tej 9 edycji będzie “Przestrzeń”.

Organizatorzy tego wydarzenia podkreślają, że festiwal pragnie jeszcze mocniej wtargnąć w tkankę miejską i pokazać, jak mocny wpływ na człowieka ma miejsce, w którym funkcjonuje. Twórcy instalacji i mappingów odniosą się do miejsca ich prezentacji, które stanie się nie tylko tłem dla dzieła sztuki, ale również jego integralną częścią.

Jak powiedziała Beata Konieczniak, kreator Light Move Festival  – Przestrzeń tworzy nieskończone możliwości kreacji artystycznej. W przestrzeni istniejemy, ale też przestrzeń pozwala nam poznawać świat. Artyści festiwalowi odmienią przekazane im do pracy twórcze miejsca, scalając światłem swoje myśli z otoczeniem. Zaczarują miasto, kolorując je pięknymi barwami.

Program tego wydarzenia obejmuje iluminacje na budynkach, mappingi 2D/3D, instalacje świetlne. Nie zabraknie również wystaw, przystanków muzycznych, happeningów. Warto zaznaczyć, że festiwal w 2018 roku odwiedziło 700 000 osób. W tym roku zapowiada się podobnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here