„Niealimentacja to przemoc” – warsztaty w Łodzi.

0
66

W samym Województwie Łódzkim łącznie alimenciarzy mają 751 mln zł długu. Zaostrzone przepisy i coraz więcej wyroków nie pomaga. W Łodzi odbędą się warsztaty dla kobiet.

W Łódzkim Domu Kultury 28 maja, od godziny 15 do 19, odbędą się warsztaty dla samotnych rodziców pod hasłem „Niealimentacja to przemoc. Poznaj swoje prawa.” Wydarzenie organizują Izba Komornicza z Łodzi oraz fundacja KiDs. Zainteresowani będą mogli usłyszeć jak poradzić sobie, gdy były partner nie chce płacić alimentów. Podniesione zostaną kwestie prawne, pakietu alimentacyjnego oraz rządowym projekcie alimentów natychmiastowych. Można będzie także skorzystać z bezpłatnej porady adwokata, komornika, mediatora, pracownika socjalnego oraz policjanta.

Nowe przepisy z 2017 roku mówią, że rodzic niepłacący przez trzy miesiące alimentów, może trafić nawet na dwa lata do więzienia. Początkowo przynosiło to skutek, jednak z czasem przepisy przestały wywoływać strach. Alimentów w łódzkim nie płaci prawie 20 tys. osób, w sumie na kwotę około 751 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here